Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najciekawszych regionów Europy. Pomimo tego, że historia położonych na nim krajów zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to w pełni bezpieczny region który będzie dodatkowo rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko pragnie wybrać się na rzeczywiście wymarzone wczasy.
Niezwykle interesującym i jednocześnie dość niedocenionym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niezwykle interesująca, ponieważ Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, przez co chociażby w języku którym się posługują możemy doszukać się wielu znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje bardzo wiele świetnych zabytków które na pewno będą w stanie zachwycić każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować piękne krajobrazy, z powodu których spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, bowiem z pewnością jest to kraj godny odwiedzenia!
źródło: http://www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, http://willsoor.com.pl

Starsze artykuły tematyczne:

Comments are closed.